Zaloguj się
Trasa


Program zawodów

Sobota
• 15.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela
• 8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)
• 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
• 10.30 - start dystansu Hobby
• 11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
• 11.40 - start dystansu Fit
• 11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
• 12.00 - start dystansów ½Pro i Pro
• 12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• 13.30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• 14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców
• 15.30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
• 16.00 - zakończenie
Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

START I META
Tereny zielone nad stawami przy ul. Marysińskiej w Andrespolu
Hobby
Fit
½Pro, Pro
10:30
11:40
12:00

DYSTANSE
Hobby
Fit
½Pro
Pro
7 km
17 km
37 km
62 km


BUFETY
Fit - 10 km
½Pro - 29 km
Pro - 29, 54 km

ROZJAZDY
½Pro/Pro 30 km (14:00)

OPŁATA STARTOWA

Patrz pkt 4 regulaminu


Nie masz jak dojechać na zawody?

ZABIERZ SIĘ AUTOSTOPEM!


| pokaż jak się ścigasz
Cyklometr może być uruchomiony na Twoim smartfonie równolegle ze Stravą lub innymi podobnymi appkami
2018-07-23

Na edycji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2018 w Andrespolu zorganizowana będzie dodatkowa klasyfikacja mieszkańców. Wyłonimy najlepszego mieszkańca gminy w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć.

2018-07-25

Fit
Pierwszy kilometr płasko: najpierw leśną drogą, a następnie asfaltem. Skręt w lewo i asfaltowy podjazd, następnie w prawo w szutrową pagórkowatą drogę. Po dojeździe do lasu skręt w lewo i po 100 m w prawo między drzewa. Tutaj przez chwilę płasko, po czym podjazd o długości około 100 m ze zróżnicowaną nawierzchnią. Dalej lekki, ale długi zjazd leśną drogą przechodzącą w szeroki dukt wyłożony kamienistą podsypką. Po kilkuset metrach w dół, zacznie się około liczący ok. 300 m podjazd tą samą drogą i dalej długi, bardzo szybki zjazd. Uwaga: trzeba przygotować się na wysokie prędkości. Następnie na 5. kilometrze skręt w prawo w bardzo szeroką drogę, której 300 m to piaszczysta nawierzchnia. Dalej płasko i przecinamy drogę w Zielonej Górze. Kilkadziesiąt metrów dalej zaczyna się kolejny zdecydowanie piaszczysty odcinek. Warto trzymać się bardzo blisko linii drzew z prawej lub lewej strony. Jeden krótki podjazd i dalej płasko: momentami piaszczysto, momentami twardo. Po minięciu mostu na rzece Miazdze, najpierw twardo i ostatnie 200-300 metrów przed dojazdem do drogi asfaltowej w Bukowcu zrobi się piaszczyście. Na wysokości tego najgłębszego piachu znajduje się wyjeżdżona ścieżka po prawej stronie: kto z niej skorzysta, ten będzie zmagał się z piachem tuż przed samym asfaltem. Następnie skręt w prawo na asfalt: najpierw około 2 kilometry przez Bukowiec, po czym w prawo na Zieloną Górę. Na 11 kilometrze skręt w prawo na szutrową drogę i następne 3 pagórkowate kilometry aż do drogi w Justynowie. Po przebiciu się przez drogę wjazd w leśne ścieżki, momentami singlowate które prowadzą do przejazdu przez nurt rzeki Miazgi. Zaraz za rzeką skręt w lewo, objazd jednego ze stawów, a później już tylko finisz i meta.

½ Pro/ Pro
Pierwsze 500 metrów prowadzi leśną drogą, następnie skręt w lewo w 500-metrowy odcinek drogi asfaltowej z podjazdem. Dalej w prawo w szutrową drogę i uliczkami o zmiennej nawierzchni po Justynowie dojeżdżamy po 3500 metrach do lasu. Tu odbicie w lewo i przez następne 1,5 kilometra szutrowo-piaszczystą drogą wzdłuż lasu. Dalej skręt w prawo w las i znowu w prawo w leśną, usianą korzeniami ścieżkę. Kolejno w lewo, na dukt i wjazd w momentami wąską ścieżkę, która po skręcie w lewo przemieni się w szeroki leśny dukt. Po około 300 metrach pokaże się skręt w lewo, od którego zaczyna się liczący 3500 metrów odcinek leśnych dróg ze zmienną nawierzchnią. Po dojeździe do Gałkowa Małego skręt w prawo, dalej po około 300 metrów w lewo i po blisko 100 metrach wjazd na singlowatą ścieżkę, gdzie roi się od korzeni. Warto wcześniej powalczyć o pozycję, aby nie utknąć na dobre za czyimiś plecami.. Po około 1,5 kilometra następuje skręt w prawo i zjazd po piaszczystej drodze. Później w lewo, rozpoczynając kilometrową jazdę mocno pagórkowatą drogą. Kolejne 1000 metrów to dość szerokie drogi. Na 14,5 kilometrze trasy następuje zjazd w lewo na długą, przypominającą single tracka ścieżkę. Po kilometrze trzeba odbić w prawo w szerszą drogę, skąd raz jeszcze skręca się w prawo, Kolejne 2 kilometry prowadzą szerszą drogą, na której od czasu do czasu pojawią się korzenie, a sama nawierzchnia dość często się zmienia. Odjazd w lewo do drogi w miejscowości Borowa. Przez następne 5,5 kilometra jedzie się szerokimi, raz leśnym, raz szutrowymi drogami. Wzmożoną uwagę warto zachować na odcinkach po wycince lasu. Po powrotnym przejechaniu drogi w Borowie, zacznie się mocno piaszczysty odcinek: najpierw przez pola, później w prawo aż do drogi w Zielonej Górze. Po przejechaniu 200 metrów asfaltu skręt w lewo do lasu i szybki wjazd na singla pełnego nierówności i korzeni. Na 26,5 kilometrze zaczną się zawijki pomiędzy duktem w lesie a granicą lasu. Tutaj przez ok. 5500 metrów trzeba będzie jechać po leśnych pagórkowatych drogach. Ostatnia z nich zaczyna się singlem z szerokim podjazdem. Po dojeździe do duktu na 32. kilometrze następuje rozjazd: w lewo jedzie ½ Pro, a w prawo skręca Pro, rozpoczynając drugą pętlę. ½ Pro zmierza aż do drogi asfaltowej w Justynowie, po czym przejeżdża w większości tą samą trasą co od startu. Po przebiciu się przez drogę wjeżdżamy w leśne, momentami singlowate ścieżki, wiodące do przejazdu przez nurt rzeki Miazgi. Zaraz za rzeką skręt w lewo, objazd jednego ze stawów i później już tylko finisz do mety.

Szerokiej drogi!

2018-07-26
  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wiśniowej Górze (ul. Tuszyńska 113, http://www.wisniowa-urlop.pl

Współorganizatorzy

Honorowy Patronat Wójta Gminy Andrespol

Media Lokalne
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas