WINTER IS COMING! Nadciąga Northtec MTB Zimą 2018

Nawet jeśli najbliższa zima ma być wyjątkowo sroga, to i tak musi dać z siebie wiele, by dotrzymać kroku naszemu zimowemu cyklowi maratonów Northtec MTB.

Póki co, fortuna nam sprzyja. Numerologia dat etapów zimowej edycji Mazovii ułożyła się tak, że nie sposób nie zapamiętać terminu maratonu lub go przegapić. Na zimowe trasy wyruszymy 4 i 18 dnia lutego oraz marca 2018 r. To wtedy przyjdzie Wam ruszyć najbielszą przygodę w nowym kolarskim sezonie. A gdzie będziecie jeździć? Zaczynacie w Jabłonnie, potem podbijacie Mrozy, następnie mkniecie przez Karczew, by cały cykl zakończyć w Długosiodle.

Zewsząd dochodzą nas słuchy, jakoby nadciągająca zima miała być zimą stulecia. Nam jednak obfite opady śniegu i trzaskający mróz nie są straszne. A to dlatego, że przygotowaliśmy znakomite zaplecze do rywalizacji nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nikt nie zadba o Was tak jak my:

  • wygodne i oddzielne dla pań oraz panów przebieralnie wraz z prysznicami
  • ogrzewane i suche pomieszczenia w szkołach i salach sportowych, gdzie odpoczniecie po trudach maratonu, posilając się ciepłym daniem
  • szatnie dla rowerów.

Ale zanim odstawicie rower i zasiądziecie do pożywnej, gęstej zupy musicie najpierw skonsumować danie główne. Czyli trasę. Dzięki naszemu 10-letniemu doświadczeniu i zorganizowanym 30 zimowym maratonom wiemy, jak zaserwować Wam zimne danie, które zagrzeje Was do boju, a w nogach wywoła płonący ogień.

Trasy zimowych startów będę modyfikować w zależności od pogody. Jeśli obficie sypnie, poprowadzę je tak, by były w pełni przejezdne i dały Wam maksimum radości z jazdy. Nie wykluczam też takiego scenariusza, w którym osobiście na nartach pobiegnę po zaspach, by tak wywołanym spychem odśnieżyć trasę. Takie rozwiązanie testowałem 4 lata temu, w Mrozach.

A dlaczego zachęcam Was do startu w Northtec MTB Marathon? Jesień to czas na odpoczynek i regenerację sił. Ale nie może to być czas zbyt długi: gdy Wasza forma spadnie zbyt głęboko, to z ponowną wspinaczką na szczyt możecie nie zdążyć na start sezonu. Dlatego końcówka jesieni i zima służy budowaniu bazy przejechanych kilometrów. Wierzcie lub nie, ale to ta baza właśnie będzie miała decydujący wpływ na wyniki w sezonie zasadniczym. I nie zbudujecie jej na trenażerze: tam grozi Wam przegrzanie się oraz rozhartowanie.

Jazda po śniegu w naturalnych warunkach to niezastąpiona lekcja kontrolowania poślizgów, które na białym puchu często kończą się tylko niegroźnymi przewrotkami. W sezonie letnim natomiast takie zdarzenia mogą nieść ze sobą zdecydowanie poważniejsze konsekwencje. Prawidłowa i automatyczna reakcja, której wyuczycie się na zimowych maratonów, może oszczędzić Wam kontuzji.

Nie muszę chyba dodawać, że pozytywnym skutkiem ubocznym aktywności w tym okresie roku jest zaprawienie organizmu i prawdziwe końskie zdrowie.

Na pewno decyzję o starcie pomoże Wam podjąć fakt, że także i tym razem nasz cykl jest wspierany przez firmę Northtec. Podczas każdego maratonu będziecie mogli wygrać ufundowany przez nich rower. Northtec zapewni Wam też serwis rowerowy, pomagając w optymalnym przygotowaniu sprzętu przed startem. Pomocne będą z także moje porady, które będę umieszczał na swoim vlogu. Zaglądajcie tam regularnie i śledźcie również stronę internetową Northtec MTB Zimą, by zawsze być na bieżąco ze wszystkimi nowościami.

No i na koniec argument może najważniejszy: po jesiennej separacji na pewno ciągnąć Was będzie na trasę. Kto z nas nie będzie miał ochoty spotkać z druhami-kolarzami, powymieniać się doświadczeniami i poczuć się jak wśród swoich? Nie opierajcie się swojej pasji i ruszajcie na maratony Northtec MTB.

Cezary Zamana

P.S. Liczniki moich rowerów dobijają nieubłaganie do 823 tys. km. Niektóre z tych rowerów już rdzewieją, a ja nie.

2017-11-03 POWRÓT
Partnerzy