Pięciogwiazdkowy maraton

Tegoroczne wakacje z Gwiazdą Północy zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie.

Jeśli do opisu mazurskiej etapówki zastosować hotelarską terminologię, to nasza impreza plasowałaby się w kategorii pięciu gwiazdek. Dlaczego? Po jednej gwiazdce za każdą z czterech tras, a do tego bonus przyznany za znakomite warunki do odpoczynku. Ciężko napracowaliśmy się przy planowaniu tej imprezy, by dla Was była jak najbliżej idealnego relaksu.

Wszystko zacznie się 15 sierpnia w Ełku, czyli mateczniku Cezarego Zamany. Tym razem zapraszamy Was na nową miejską plażę, gdzie rozłożymy miasteczko rowerowe i skąd wystartujecie do walki na pierwszym etapie. Zaskakująca lokalizacja sprawi, że dojazd do wiekowego ełckiego boru nastąpi jeszcze szybciej. A tam aż roić się będzie od smakowitych singli, uroczych krajobrazów i… łosi.

Dzień później znów widzimy się na ełckiej plaży. Szykujcie się na nie lada niespodziankę. W miejscowości Mąki, gdzieś w gęstym lesie, natkniecie się na tajemnicze morenowe wzgórze z bogatą historią bitew krzyżackich.

Trzeciego dnia staniecie oko w oko z garbatymi przeszkodami. Trasa w Starych Juchach poprowadzi Was przez teren zryty przez lodowiec i charakteryzujący się wieloma spowalniającymi jazdę pagórkami. Start i meta to plaża nad jeziorem Jędzelewo – miejsce, w którym łatwo się zakochać. A jechać będziecie w towarzystwie jeziora Garbas, zdobywając przy okazji największe przewyższenia Pojezierza Ełckiego.

Na finał meldujecie się na kameralnym Stadionie Leśnym w Prostkach. Przyszykowana trasa wymagać będzie od Was bardziej taktycznego podejścia i strategicznego rozłożenia sił na cały etap. Warto długo trzymać się peletonu, z każdym kolejnym kilometrem umacniać w nim swoją pozycję, by wreszcie na kilka chwil przed metą, skutecznie zaatakować.

Do sportowych emocji i zaciętej rywalizacji dorzucimy mazurski klimat, z którego słynie już nasza etapówka. Będzie wieczorek integracyjny z ogniskiem, będą występy lokalnych muzyków. Będą jeszcze liczne niespodzianki, które zdradzimy Wam w odpowiednim czasie. Nie zabraknie dziecięcych zawodów na bezpiecznych trasach. A lokalizacja miasteczek rowerowych na poszczególnych etapach pozwoli Wam na beztroskie, wakacyjne kąpiele w jeziorach.

Słowem, lato na całego!

Tegoroczna Gwiazda Północy odbędzie się między 15 a 18 sierpnia. Jest więc znakomitą wymówką na długi weekend spędzony w tym malowniczym zakątku Polski.

Gwiazda Północy 2019

  • I etap – Ełk, 15 sierpnia
  • II etap – Ełk 16 sierpnia
  • III etap – Stare Juchy, 17 sierpnia
  • IV etap – Prostki, 18 sierpnia
2019-08-07 POWRÓT
Partnerzy