18.07
sobota
Mława
I
08.08
sobota
Nidzica
II
16.08
niedziela
Ełk
III
05.09
sobota
Łódź
IV
13.09
niedziela
Puławy
V
20.09
niedziela
Józefów
VI
04.10
niedziela
Piaseczno
VII
18.10
niedziela
Legionowo
VIII
Opis trasy w Ełku

Uwaga - to będzie najtrudniejsza przeprawa MTB w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2019!

Start wszystkich dystansów tuż przy wjeździe do Ełku od strony Nowej Wsi Ełckiej i po prawej stronie – tam, gdzie zaczyna się na stałe oznakowana trasa MTB. Została ona wykonana przez MTB Team Ełk-Prostki we współpracy z Nadleśnictwem Ełk przy finansowanym wsparciu Starostwa Ełckiego.

Dystans Hobby

Pierwszy kilometr Hobby to szeroka, szutrowa droga w kierunku Górek Tatarskich. Po 1500 m od startu młodzi zawodnicy skręcają w prawo na Nową Wieś Ełcką, gdzie zmierzą się z leśnymi duktami, skutecznie spowalniającymi rozpędzony peleton. Po 2,5 km zmiana kierunku – trzeba odbić w stronę Górek Tatarskich. Zaczną się małe wzniesienia. Na 3,5 km dystans przed uroczym jeziorkiem Tatary Duże skręca w lewo w węższą drogę, która szybko zamienia się w singiel track.

I oto na 4 km hobbyści zaczynają prawdziwą trasę MTB z podjazdami i zjazdami w łagodniejszej części tego arcyciekawego singla i duktów leśnych o interwałowym charakterze.

Na 6 km młodzi kolarze wyjadą na szerszy, już płaski dukt i rozpoczną finisz do mety ulokowanej na 7 km.

Dystans Fit

Pierwsze 5 km poprowadzi zawodniczki i zawodników po szybkim, szerokim dukcie prowadzącym w kierunku Lipińskie Małe. Następnie przejazd w lewo przez tory na kolejne 3 km szybkich duktów. Na 8 km rozpoczynają się pierwsze przewyższenia, a czekające tam podjazdy i zjazdy mogą nieprzyjemnie zaskoczyć trudniejszym podłożem.

Na 11 km peleton rozpocznie jazdę singlem OS,, Małpi Gaj”. Na 14 km wyjazd i jazda w kierunku Lipińskich Małych na przejazd kolejowy na 17 km.

Ostatnie 5 km będzie szybkim odcinkiem – tym samym zresztą co ze startu, tyle że w przeciwnym kierunku.

Dystans ½ Pro i Pro

Pierwsze 2 km prowadzą szerokim, szutrowym duktem (to ta sama trasa co początek dystansu Hobby) w kierunku Nowej Wsi Ełckiej. Trzeba będzie przejechać przez nieco mniej przetarte leśne drogi, po czym odbić w lewo w kierunku jeziorka Tatary Duże. Tam, już na 4 km obu dystansów peleton wpadnie na liczący aż 9 kilometrów singiel track. Charakteryzuje się on najtrudniejszą zmiennością podjazdów, zjazdów i zakrętów.

Na 15 km przejazd przez tory na osiedlu Szyba, po czym skręt w prawo, na jednokilometrowy singiel. Ten będzie już spokojniejszy i bardziej płaski. Obok składnicy budowlanej peleton wyjedzie na 16 km, od razu wskakując na szerokie, leśne szutry.

Na 18 km skręt w prawo, na kolejne przeszkody w postaci wzniesień. Na 23 km zawodniczki i zawodnicy dojadą do,, Małpiego Gaju” kolejnego znanego OS, na którym niemałą przeszkodą będą utrudniające jazdę korzenie.

Na 26 km peleton obierze kierunek na Lipińskie Małe na przejazd kolejowy, gdzie będzie można złapać oddech na płaskim odcinku duktów. Ale tylko na chwilę, bo oto na 28 km zaczyna się zabawa na najdłuższy tego dnia singiel. To aż 10 km, z czego 8 stanowi odcinek specjalny Continental.

Po skończeniu singla przed peletonem ukaże się niecały 1 km płaskiego terenu. Dystans ½ Pro wpadnie na metę – a Pro musi powtórzyć raz jeszcze całą, 30-kilometrową morderczą rundę.

2019-08-08 POWRÓT
Partnerzy