Zaloguj się
Trasa


Program

piątek
• godz. 16.00-18.00- zapisy w biurze zawodów

sobota
• godz. 8.00-11.30 - zapisy w Biurze Zawodów,
• godz. 10.20 - start dystansu Hobby
• godz. 11.30 - start maratonu na dystansie Fit, Mega i Giga
• godz. 12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 14.00 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.00 - dekoracja dystansu Mega i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.30 - dekoracja dystansu Giga i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 16.00 - zamkniecie trasy maratonu
• godz. 16.15 - zakończenie imprezy

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

BIURO ZAWODÓW, START i META
Zalew Ruda

DYSTANSE


BUFETY
Fit - 21 km
Mega - 21, 43 km
Giga - 21, 43, 65 km

ROZJAZDY
Fit/Mega 28 km
Mega/Giga 52 km (limit 13:45)

OPŁATA STARTOWA

Patrz pkt 4 regulaminu


Nie masz jak dojechać na zawody?

ZABIERZ SIĘ AUTOSTOPEM!


| pokaż jak się ścigasz
Cyklometr może być uruchomiony na Twoim smartfonie równolegle ze Stravą lub innymi podobnymi appkami
2017-03-07

Maraton startuje przed Halą Sportową Tartar. Następnie skręcacie w prawo w ulicę Dolną, odbijacie w lewo i wjeżdżacie w ul. Dąbrowską, przez kilka metrów jadąc po szutrze, a następnie zaliczając lekki podjazd. Z asfaltu Dąbrowskiej przejeżdżacie na płaską drogę gruntową, po czym zaraz przed 2. kilometrem skręt w prawo w trawiastą drogę. Później w lewo po skosie, by wjechać w las, za kolejnym zakrętem w prawo macie zjazd. Wypadacie na ostro na piaszczystą drogę i skręcacie w lewo, by rozpocząć jazdę w wąwozie. Uwaga – góra! Na trzecim kilometrze przywita was krótki, acz głęboki wąwóz i szybsza jazda w dół. Gdy wyjedziecie z lasu, skręcacie w prawo w trawiastą drogę i na 3,5 kilometrze jest niełatwy podjazd, który zaraz przechodzi w singiel tracka. Przez ok. 300 metrów będziecie pędzić wąską, wijącą się ścieżką, a na 3950 metrze musicie uporać się z kolejnym podjazdem. Zaraz za nim następuje zjazd, po czym skręcacie w lewo i wpadacie na gruntowo-szutrową, a następnie asfaltową drogę.

Przecinacie ulicę Katowicką, w lewo, dwa razy w prawo i znów w lewo, by później pognać prosto między linią brzegową a punktem gastronomicznym. Na 6. kilometrze skręcacie w prawo w ścieżkę rowerową, prowadzącą wzdłuż zalewu Tatar, by za kilkaset metrów zakończyć pętlę dla publiczności i wpaść na właściwą trasę. Jedziecie ulicami: Dolną, Katowicką i Dąbrowską, później znów szuter, asfalt, górka, gruntówka, las, wąwóz, ostry podjazd, drugi wąwóz i zjazd prawą drogą.

Dojeżdżacie w szybkim tempie do asfaltu w Chrustach, skręty w prawo, w lewo, most na Krzemionce i po 11,5 kilometrach wjeżdżacie na gruntową drogę. Przed Wami leśno-polny odcinek, z zagajnikiem, łąką i traktami. Po 13,5 kilometrze, gdy przejedziecie przez ścianę lasu, rozpoczniecie zmagania z długim, 500-metrowym podjazdem.

Po zjeździe odbijcie w prawo na drogę gruntową, by znów wjechać do lasu, a następnie zjeżdżając drogą leśną uważajcie, by nie dać się wywieść w lewo, w drogę ze skarpą piasku. Piasek czekać będzie na Was i tak: przygotujcie się na trudne warunki po 14 kilometrach i 700 metrach. Od 15. kilometra dłuższy podjazd, po którym wjeżdżacie na drogę gruntową. Po 16,5 kilometrach zachowajcie uwagę, by skręcić w prawo: nie jeździe prosto, mimo że tak prowadzi droga. Następnie w lewo i trudniejszy technicznie zjazd po korzeniach i piachu. Odbijacie w prawo, by rozpocząć trawiasty odcinek duktu leśnego. Teraz zaczną się podjazdy, które potrwają przez prawie kilometr.

Po kilku skrętach droga szutrowa pokryje się piaskiem, a następnie znów przejdzie w szuter i asfalt. Tak dojedziecie do Podkonic Dużych, by na 21. kilometrze skręcić w lewo, w kierunku Rawy Mazowieckiej.

Na 23. kilometrze czeka Was singiel i mocniejsze pedałowanie pod górę. Później jest już bardziej płasko, za to na 25. kilometrze znów pojawi się piasek, a zaraz potem, po ostrym skręcie w lewo – singiel i jazda pod górę. Teraz cała masa następujących po sobie skrętów (uwaga: nieraz bardzo ostrych), singli oraz podjazdów i zjazdów. Blisko 29. kilometra szykujcie się na meandrującą drogę, która wyprowadzi Was najpierw na drogę gruntową, a później singiel i szybki zjazd po piasku. Seria skrętów (prawo-prawo-lewo-lewo-prawo) i jesteście przy podjeździe, który wiedzie aż do rozjazdu na dystanse Mega, Giga i Fit.

I tak, Fit skręca w prawo i zaraz w lewo, jadąc lasem w dół prosto do mety. Mega i Giga skręcają w lewo, a następnie w prawo wzdłuż ściany lasu, jadąc w dół. Mega pokonuje tę trasę raz jeszcze, a przed Giga jeszcze dwie pętlę.

2017-03-08

Zapraszamy wszystkie dzieci startujące na dystansie HOBBY do zabawy z firmą MAYERSPORT. Wszyscy zawodnicy posiadający czerwony numer obowiązujący na dystansie HOBBY mogą wypełnić po zakończeniu wyścigu specjalny kupon konkursowy. Kupon ten znajdziecie w biurze zawodów. Zabawę zaczynamy zaraz po zakończeniu dekoracji HOBBY w pobliżu podium. Serdecznie zapraszamy w imieniu rowerowych pasjonatów z firmy MAYERSPORT.2018-03-13

Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe, który jest autoryzowanym serwisem renomowanej marki STAG (www.alltop.pl).

2017-03-16

Wyścigi MiniMini+ Mazovia, to wyjątkowa okazja dla najmłodszych, żeby spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej. Na terenie miasteczka sportowego, podczas zawodów głównych, rozgrywany jest wyścig dla dzieci do lat 6.Trasa to pętla o długości 300 - 400 metrów. Po wyścigu wręczamy upominki wszystkim uczestnikom. W biurze zawodów możecie również odebrać dyplom uczestnictwa w zawodach.


CHCESZ WYSTARTOWAĆ?

*
Zarejestruj swoje dziecko w Biurze Zawodów

*
Odbierz specjalny numer startowy MiniMini+ Mazovia 2018
i zamontuj go
w widocznym miejscu na kierownicy

*
Nie musisz płacić, udział w zawodach jest darmowy!

*
Pamiętaj, każde dziecko startuje w kasku ochronnym.
*
Baw się dobrze:)

PROGRAM ZAWODÓW:

 • godz. 9.00 - 11.50 – zapisy
 • godz. 12.00 - odprawa techniczna
 • godz.12.00 - start zawodów rowerki biegowe
 • godz. 12.30 - start zawodów rowerki tradycyjne
 • godz. 13.30 - wręczanie upominków dzieciom
 • godz. 14.00 - odbiór dyplomów pamiątkowych

KATEGORIE

Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki)
rok urodzenia 2015 i młodsi - jedno okrążenie

Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)
3 lata - rok urodzenia 2015 - jedno okrążenie
4 lata - rok urodzenia 2014 - dwa okrążenia
5 lat - rok urodzenia 2013 - trzy okrążenia
6 lat - roku urodzenia 2012 - trzy okrążenia


* ilość okrążenia podana orientacyjnie, długość trasy na poszczególnych edycjach uzależniona będzie od wytyczonej pętli
* w przypadku udziału ponad 10 osób dodatkowy podział na grupy

Zapisz się przez Internet
Jeśli Twoje dziecko posiada już numer startowy na cykl MiniMini+ Mazovia z roku 2018 możesz zapisać go na wyścigi danej edycji poprzez wysłanie maila na adres: mini@MazoviaMTB.pl, w tytule wpisując:

zapisy wyścigi MiniMini+ Mazovia i nazwę danej edycji np: Józefów

W treści musisz zawrzeć:

 • imię i nazwisko,
 • miejscowość zamieszkania,
 • roku urodzenia,
 • numer startowy,
 • imię i nazwisko oraz numer kontaktowy do opiekuna prawnego


Każdy mały uczestnik na zawodach otrzymuje od Sponsora Tytularnego specjalną dedykowaną wodę dla dzieci moja pierwsza Cisowianka.

* Szczegółowe informacje na temat wyścigów możesz uzyskać kontaktując się z biurem zawodów: Biuro@MazoviaMTB.pl, tel. 533 005 212


2017-04-04

Na edycji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2017 w Rawie Mazowieckiej zorganizowana będzie klasyfikacja mieszkańców. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.


2017-04-05

Miło nam poinformować, że do grona naszych licznych partnerów dołączyła firma HUROM. Przekaże ona swoje wyjątkowe wyciskarki na konkursy dla uczestników dystansów Fit, Mega i Giga, które będą odbywały na zakończenie wszystkich zawodów cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

2017-08-30

Mieszkańcom Rawy Mazowieckiej za okazaniem w biurze zawodów dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie Miasta Rawa Mazowiecka przysługuje zniżka przy opłacie startowej.

Współorganizatorzy

Rawa Mazowiecka

Lokalni Partnerzy Medialni
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas