Zaloguj się
Opis trasy w Brodnicy

Maraton wystartuje i zakończy się nad Jeziorem Niskie Brodno, na brzegu przeciwległym do tego, gdzie działać będzie miasteczko rowerowe i Biuro Zawodów. Po starcie ruszacie szeroką drogą asfaltową w kierunku centrum Brodnicy. Po 400 metrach ostro skręcacie w lewo w ul. Wycieczkową, którą jedziecie przez 1 kilometr, by następnie zdecydowanie odbić w prawo, w szutrową drogę Wąwozową. Tam, na odcinku 500 m czai się pierwszy wymagający podjazd. Kolejny kilometr przejedziecie szybką szutrówką, która na 3,2 kilometrze przejdzie w asfaltową ulicę Karbową.

Po 1000 metrach zjeżdżacie z ulicy Karbowej na drogę szutrową, która prowadzi do ośrodka wypoczynkowego Bachotek. Szeroką drogą pokonujecie 1500 metrów, po czym odjazd w prawo w węższą leśną drogę. Szykujcie się na pierwszy szybki zjazd, który nastąpi na 6,5 kilometrze.

Od 7 kilometra zaczyna się pierwsza na maratonie sekcja wymagających zjazdów i podjazdów. Liczcie się z tym, że to tutaj zwarty jeszcze peleton zostanie rozciągnięty, a nawet podzielony na mniejsze grupki. Przewagę nad rywalami będzie można powiększyć na szybkim przejeździe lekko pofałdowanym odcinkiem nad Jeziorem Bachotek. 10 kilometr, gdy wjedziecie na szeroką szutrówkę, to dobry moment na odpoczynek i łyk z bidonu. Później czasu już nie będzie, bo na 11 kilometrze skręcacie w lewo, rozpoczynając zmagania z kolejną grupą zjazdów i podjazdów, mocno selekcjonującą już nawet nie peleton, a poszczególne grupy kolarzy. Warto zająć dobrą pozycję w takiej grupie, gdyż na 12 kilometrze rozpoczynają się single nad Jeziorem Strażym. Poprowadzą Was one prosto na kolejne leśne wzniesienia, z których pierwsze wyłonią się przed Wami na 15 kilometrze.

Wypłaszczenie trasy następuje na 20 kilometrze, dwa kilometry dalej przecinacie poprzecznie drogę powiatową Brodnica-Zbiczno na granicy zabudowań Zbiczna od strony wjazdu z Brodnicy.

Uwaga: na 23 kilometrze następuje rozjazd dystansów. Fit jedzie prosto w kierunku miejscowości Anielewo, zmierzając do mety przy Niskim Brodnie w Brodnicy. Przed Wami pozostało jeszcze 8 kilometrów jazdy szutrowymi i leśnymi drogami, w których niemal bez przerwy zjazdy przeplatają się z podjazdami. Małe tarcze pójdą zapewne w ruch przy Jeziorze Wysokie Brodno, gdy do mety pozostanie 7 kilometrów, a Wy zmierzycie się z największą stromizną.

Wracamy do rozjazdu na 20 kilometrze, ale tym razem jedziemy z dystansem Mega. Wybieracie odjazd szutrową drogą w prawo, w kierunku Jeziora Sunowo. 4 kilometry dalej zaczynacie jazdę selektywnym singlem pod górę, wpadając następnie na asfaltową drogę Zbiczno-Sumowo. Po ledwie 300 metrach skręcacie w prawo w kierunku leśniczówki Zarośle.

W tym momencie rozpoczynacie 22-kilometrową pętlę puszczoną w odwrotnym kierunku niż ubiegłoroczna trasa. Pętlę wzbogaciliśmy o nowy przejazd wokół Jeziora Ciche. To właśnie przy Cichym, na 30 kilometrze trasy, rozpocznie się najbardziej wymagająca sekcja stromych podjazdów i zjazdów, na których koniecznie trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Aż do zamknięcia pętli musicie liczyć się z licznymi i zróżnicowanymi interwałami, a także często zmieniającym się podłożem.

Podłoże zmieni się na asfalt na 45 kilometrze, gdy na chwilę – a dokładniej na 200 metrów – wjedziecie na drogę Sumowo-Zbiczno. Odbijacie w prawo w drogę leśną i stajecie przed wyborem: dystans Mega skręca w prawo na metę w Brodnicy, a dystans Giga mknie prosto, by po raz drugi zmierzyć się z pętlą.

2018-03-29 POWRÓT

 

BIURO ZAWODÓW, START i META
Brodnica, przy plaży nad jeziorem Niskie Brodno
(przy ul. Wczasowej)
Hobby
Fit
½Pro, Pro
10:30
11:40
12:00

DYSTANSE
Hobby
Fit
½Pro
Pro
6 km
28 km
56 km
84 km


BUFETY
20, 40, 62 km

ROZJAZDY
Fit/½Pro 23 km (limit 13:00
½Pro/Pro 44 km (limit 14:15)

OPŁATA STARTOWA

Patrz pkt 4 regulaminu


Nie masz jak dojechać na zawody?

ZABIERZ SIĘ AUTOSTOPEM!


Partnerzy

Brodnica
Współorganizatorzy
Honorowy Patronat Burmistrza Brodnicy
Lokalni Patroni Medialni

O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas