Zaloguj się
Opis trasy w Rawie Mazowieckiej

Maraton startuje przed Halą Sportową Tartar. Następnie skręcacie w prawo w ulicę Dolną, odbijacie w lewo i wjeżdżacie w ul. Dąbrowską, przez kilka metrów jadąc po szutrze, a następnie zaliczając lekki podjazd. Z asfaltu Dąbrowskiej przejeżdżacie na płaską drogę gruntową, po czym zaraz przed 2. kilometrem skręt w prawo w trawiastą drogę. Później w lewo po skosie, by wjechać w las, za kolejnym zakrętem w prawo macie zjazd. Wypadacie na ostro na piaszczystą drogę i skręcacie w lewo, by rozpocząć jazdę w wąwozie. Uwaga – góra! Na trzecim kilometrze przywita was krótki, acz głęboki wąwóz i szybsza jazda w dół. Gdy wyjedziecie z lasu, skręcacie w prawo w trawiastą drogę i na 3,5 kilometrze jest niełatwy podjazd, który zaraz przechodzi w singiel tracka. Przez ok. 300 metrów będziecie pędzić wąską, wijącą się ścieżką, a na 3950 metrze musicie uporać się z kolejnym podjazdem. Zaraz za nim następuje zjazd, po czym skręcacie w lewo i wpadacie na gruntowo-szutrową, a następnie asfaltową drogę.

Przecinacie ulicę Katowicką, w lewo, dwa razy w prawo i znów w lewo, by później pognać prosto między linią brzegową a punktem gastronomicznym. Na 6. kilometrze skręcacie w prawo w ścieżkę rowerową, prowadzącą wzdłuż zalewu Tatar, by za kilkaset metrów zakończyć pętlę dla publiczności i wpaść na właściwą trasę. Jedziecie ulicami: Dolną, Katowicką i Dąbrowską, później znów szuter, asfalt, górka, gruntówka, las, wąwóz, ostry podjazd, drugi wąwóz i zjazd prawą drogą.

Dojeżdżacie w szybkim tempie do asfaltu w Chrustach, skręty w prawo, w lewo, most na Krzemionce i po 11,5 kilometrach wjeżdżacie na gruntową drogę. Przed Wami leśno-polny odcinek, z zagajnikiem, łąką i traktami. Po 13,5 kilometrze, gdy przejedziecie przez ścianę lasu, rozpoczniecie zmagania z długim, 500-metrowym podjazdem.

Po zjeździe odbijcie w prawo na drogę gruntową, by znów wjechać do lasu, a następnie zjeżdżając drogą leśną uważajcie, by nie dać się wywieść w lewo, w drogę ze skarpą piasku. Piasek czekać będzie na Was i tak: przygotujcie się na trudne warunki po 14 kilometrach i 700 metrach. Od 15. kilometra dłuższy podjazd, po którym wjeżdżacie na drogę gruntową. Po 16,5 kilometrach zachowajcie uwagę, by skręcić w prawo: nie jeździe prosto, mimo że tak prowadzi droga. Następnie w lewo i trudniejszy technicznie zjazd po korzeniach i piachu. Odbijacie w prawo, by rozpocząć trawiasty odcinek duktu leśnego. Teraz zaczną się podjazdy, które potrwają przez prawie kilometr.

Po kilku skrętach droga szutrowa pokryje się piaskiem, a następnie znów przejdzie w szuter i asfalt. Tak dojedziecie do Podkonic Dużych, by na 21. kilometrze skręcić w lewo, w kierunku Rawy Mazowieckiej.

Na 23. kilometrze czeka Was singiel i mocniejsze pedałowanie pod górę. Później jest już bardziej płasko, za to na 25. kilometrze znów pojawi się piasek, a zaraz potem, po ostrym skręcie w lewo – singiel i jazda pod górę. Teraz cała masa następujących po sobie skrętów (uwaga: nieraz bardzo ostrych), singli oraz podjazdów i zjazdów. Blisko 29. kilometra szykujcie się na meandrującą drogę, która wyprowadzi Was najpierw na drogę gruntową, a później singiel i szybki zjazd po piasku. Seria skrętów (prawo-prawo-lewo-lewo-prawo) i jesteście przy podjeździe, który wiedzie aż do rozjazdu na dystanse Mega, Giga i Fit.

I tak, Fit skręca w prawo i zaraz w lewo, jadąc lasem w dół prosto do mety. Mega i Giga skręcają w lewo, a następnie w prawo wzdłuż ściany lasu, jadąc w dół. Mega pokonuje tę trasę raz jeszcze, a przed Giga jeszcze dwie pętlę.

2017-03-07 POWRÓT

 

2018-01-16
Zakończona aukcja WOŚP
2018-01-11
Zmiana długości dystansów na Mazovii!
2018-01-09
W najbliższą niedzielę (14.01) finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
2018-01-08
Mazury, czyli wakacyjna miłość Mazovii! Odkrywamy kalendarz BRODNICA< OLSZTYN< EŁK
2018-01-08
Zobacz jakie korzyści możesz uzyskać wykupując pakiet startowy MAX
Współorganizatorzy

Rawa Mazowiecka

Lokalni Partnerzy Medialni
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple